4.9.2016 Storybreak září v září?

Ahojky! :)

Upřímně doufám, že jste si užili daleko úžasnější léto než já. Akka si rozhodně užila skvělejší léto než většina normálních bělochů, zase :P Ale už ji máme zpátky, odpočinutou a natěšenou na otravné konverzace o VSK s mou maličkostí... Dobře, někdy rozebíráme i chlapy, ale jen vyjímečně ;) Ale hlavně máme zpátky BETUJÍCÍ Akku!!! A teď bacha, je tu velká výzva - Akka má před sebou poslední rok školy a mě čeká už po čtvrtý (po pátý, když počítáme i základku) prvák a v tomto dramatickém roce my obě musíme zvládnout CELÉ VSK! Já napsat (další díl a půl) a Akka zbetovat (dva díly a půl). Takže pokud se týhle výzvy zhostíme se ctí, budete mít tento rok kapitol VSK, že vám bude už skoro otravné to číst O:)

No a protože tu klasicky bylo celé léto mrtvo, mám tu pro vás dnes dvojitou dávku nemocí... nebo to byly emoce? :D Každopádně, kromě 17. kapitoly, která patří mezi jednu z mých oblíbenějších (co může být úžasnějšího, než trpící Tichus, kousavá Rhue a pes?), pouštím do světa další legendu o Lyrských dávných! Možná si vzpomínáte na dramatickou pohádku o dvou sestrách, co málem zničily svět, ve kterým teď existuje Gaarské království? No tak tahle legenda je o jedné z těch dvou protivných sestrách a odehrává se o pět set let později... no a VSK se odehrává nečekaně o nějakých 480 let po legendě o Dvou služebnicích Černé (čirou náhodou, samozřejmě). A co je nejhlavnější, v obou dnešních novinkách je v podstatě nehlavnější postavou jmenovkyně naší Akky! Ve vsuvce je to Dávná sestra jménem Akka a v kapitole je to pak pes, který se jmenuje po bestii v podsvětí (podobnost s Kerberem je čistě náhodná, čestně! :P).

Tákže, 17. kapitolu VSK najdete tady a vsuvku patřící mezi Lyrské legendy najdete tady.

A na tomhle místě si přestávám nalhávat, že mám snad zástupy čtenářů, a přeju Ti krásný počtení Annie, užij si to a už se těším na tvůj komentář.

 

 Hollis


1.6.2016 Všechno nejlepší ke Dni dětí....

... všem starším osmnácti let! (protože nám už nikdo jinej nepopřeje :'( )

Jak jsem slíbila, mám tu pro vás druhou zbetovanou kapitolu VSK. Bohužel od té doby Akka nic nezbetovala, takže si na další budeme muset já i vy počkat. Samozřejmě se pokusím o trochu toho intenzivního vydírání o víkendu, protože máme s Akkou "Rande" (velkým r, jelikož je to krycí název - strašně tajnej!). Ale jsem si jistá, že to nebude tak těžké, v příští kapitole - v 17. kapitole - se totiž objevuje jmenovkyně Akky. I v této kapitole si jí můžete všimnout, ale chudinka ještě neví, že je Akka :P Ale je sladká, no ne?

Ták a zase vím, že vás to nezajímá, ale hádejte co? Podle Mendelovy university: Byl váš výsledek přijímacího testu dostačující k přijetí ke studiu!!!!!!! Jupí. Už jen poslední 4 měsíce v Pilaně!!! To už musím přežít. Udělat toho inženýra bude po funkci kontrolorky vlastně procházka růžovým sadem :P

A teď zpátky ke kapitole. Zaprvé, jak byste stejně pochopili sami, první polovina je takový pokus o zrychlený flashback, aneb Jak se Rhue dostala do gardy. Mám taky napsanou skvělou vsuvku Jak jsem se dostal do gardy z Tichova pohledu, ale to jsme se s Akkou ještě nedohodly, kam ho zařadíme. Tichův flashback je samozřejmě daleko vtipnější ;) Zadruhé, když už mluvíme o Tichovi s Akkou - ano, Tichus se během krátké doby popere několikrát, v této konkrétní kapitole dvakrát, kdybyste snad měli pochybnosti, kolikrát byl skopán do kulata :P Za třetí, objevuje se nám tu i nová lidská, mužská postava (myslím, že o ostatních jste už přinejmenším slyšeli), pamatujte si ji, ale znovu se objeví až v 9. kapitole 2. dílu, i když se pokusím obnovit Galerii, ať můžete slintat. A za čtvrté... Nemám žádné za čtvrté! Kapitolu najdete tady.

Užijte si ji a vemte si příklad z Annie a komentujte :-*

 Hollis

19.5.2016 Výsledky tříměsíční práce...

Zdravíčko :)

No jo, my víme, je to bída. Ale vážně jsme se s Akkou snažily se sebou něco dělat... Ale víte, jaká je civilní život svině. Akka toho má tolik ve škole, že na moje vydírání a mučení (a nasadila jsem opravdu těžké kalibry) začala reagovat až teď, když jsem jí začala vyhrožovat, že ji začnu budit, když vstávám do práce. Vstávám každý den mírně po čtvrté ranní, takže se vážně lekla. Dokonce tak, že zničehonic mám zbetované dvě kapitoly VSK. Zbožňuju ten pocit, že ji mám v hrsti, vy ne? :D Takže po téhle kapitolce se na další můžete těšit 1. června. Protože všichni jsme tak nějak v duši pořád děti, ne? A tak si zasloužíme dáreček :) A třeba, kdo ví, se Akka i rozhoupe a vystaví SM, protože ode mě má betu už pěkných pár týdnů udělanou, takže to tentokrát nevisí na mě - uf :D

Určitě vás nezajímá, co je u mě nového, ale já se stejně podělím :P V práci jsem se stala po mém půlročním působení vedoucí kontroly roztřiskovacích nožů - dobře já, že? Samozřejmě by mě to víc těšilo, kdyby můj šéf neměl na výběr jen mezi mnou a Hurvajzem, nebo kdybych kromě víc práce dostala i víc peněz. Ze svého nuzného výdělku jsem si taky musela pořídit nový noťas, protože ten starý, na kterém jsem napsala spoustu svých vrcholných děl, se doslova rozpadl - RIP Milášku. Takže dnes je to se Čtverkou premiéra a snad se to vystaví v pořádku. Taky jsem teď v úterý dělala přijímačky na magisterský studium, abych svýho trapnýho bakaláře mohla přejmenovat na inženýra. Takže mi držte palce, protože když budu studovat, budu mít daleko víc času a budu daleko víc vyspaná na psaní :P

A teď už konečně ke kapitole, na kterou jste se tolik načekali. Jak se dalo čekat, Tichus zrovna dvakrát nejásá, že Rhue s Ryomou jsou tak sladký páreček, a Rhue je hodně horká hlava, proto jsou s Tichem takový kámoši. No nebo byli... Přečtěte si to sami ;) Kapitolu najdete tady. A možná, když bude komentovat i někdo jiný než Annie, bude Akka zuřivě betovat a já jí vůbec nebudu muset vyhrožovat a lízt jí na nervy. Udělejte to pro Akku. Komentujte!

 Hollis


13.2.2016 Ze své větve zoufalství neslezu!

Zdravím, drazí věrní a trpěliví čtenáři!

Jak je vidět, moc se nám s Akkou nedaří zlepšovat naši vystavovací morálku. A ano, další kapitola SM visí na mě - omlouvám se všem, zkusím se kopnout do zadku a konečně dodělat betu. Ale když ono je to v práci peklo! Moje ruce umírají a můj intelekt s nimi. A protože jsem si v práci vyhlídla svýho Ryomu (Ticha tam mám taky, mimochodem), tak místo psaní většinou obtěžuju Akku svým zoufalstvím - protože přesně to ze mě Brusič udělal -> absolutního zoufalce! Ale kdo ví, třeba by mě nějaký pěkný komentářík k nové kapitole z mojí větve zoufalství přece jen dostal O:)

Co se týče kapitoly... Jednak si Akka zaslouží VELKÉ poděkování za betu. Protože původní verze této zásadní kapitoly byla, řekněme, ne zrovna přesvědčivá. Snad se nám to s Akkou podařilo dostatečně vylepšit, abyste to těm dvěma věřili :) No kapitolu najdete tady, snad se vám strašně líbit a z Ryomy se vsáknete do ponožek :P

 Hollis


1.1.2016 00:01

Jak na Nový rok, tak po celý rok...

Dobře, připouštím, že jsem to nestihla přesně na minutu (řekla bych spíš na hodinu) po půlnoci, ale kdo by neměl na Silvestra lepší práci než být na Storybreak (kromě mě, samozřejmě) :D

Každopádně, tradice je tradice, přísloví je lidová moudrost... Tudíž by byla svatokrádež na Nový rok něco nevystavit... A my s Akkou určitě chceme v příštím roce psát a betovat jako mourovaté (jak jen nám to civilní život dovolí), tudíž, abysme měly z čeho vycházet...

Dneska vám sice nevystavím novou kapitolu VSK (na kterou jistě "netrpělivě" čekáte :D), ale protože jsem úplnou náhodou zjistila, že Annie objevila SDG, nakoplo mě to a napsala jsem (dopsala, měla jsem asi stránku napsanou už předtím) 10. kapitolu téhle odložené povídky. Takže takhle kapitola je celá jen pro ni - snad se ti bude líbit, Annie, i když není žádný zázrak... ;) Kapitolu najdete tady.

Každopádně vám všem přeju krásný Nový a nový rok, hlavně vykročte tou správnou nohou a plňte si sny - protože o čem by ten život jinak byl? Fantazie ještě nikdy nikoho nezabila - podívejte na mě s Akkou ;) A rozhodně doufám (doufáme my obě), že v příštím roce bude mít storybreak víc než jednoho komentujícího čtenáře.

Moc vám děkujeme za podporu v roce 2015 a v roce 2016 se budeme snažit ji nezklamat.

 Hollis


 

24.12.2015 Ježíšek naděluje i na Storybreak!

Veselé Vánoce všem!

Jak vidíte, Štědrý den ctíme i na Storybreak a rozhodly jsme se (my obě) být velmi štědré k našim čtenářům (a také velmi optimistické, když používáme množné číslo u čtenářů), a tak tu pro vás máme jednu novou kapitolu od SM i od VSK zároveň!

V nové kapitole SM zjistíte, že by se mezi olympijské discipíny měla zařadit jedna nová, a to "hod hrnkem", zkráceně "HH". Jsem zvědavá, jak se vám to zalíbí, protože my s Hollis tu scénu úplně zbožňujeme - spolu s ještě jednou. Ta sice přijde až ve 14. kapitole, ale zato o ní už dlouho mluvím, že? Jen počkejte ;) Ta současná kapitola je přímo tady, snad si najdete v nabitých vánočních přípravách alespoň chvilku na čtení (a samozřejmě na zanechání komentáře, jak jinak...) ;)

Co se týče nové kapitoly VSK, je to jedna z těch vatovitých, které jsou nutné, ale nic zásadního se v nic neděje... Nicméně i tak je to jedna z mých oblíbenějších. A vyskytuje se tu snad moje nejoblíbenější hláška mezi Rhue a Ryomou vůbec. Další věc, co byste měly vědět je, že první písnička, co Ryoma zpívá Elice je 'Dva růžové plátky' z pohádky O princezně, která ráčkovala... a ta druhá je od Vlasty Redla Sbohem, galánečko, obě určitě najedete na youtube, pokud je neznáte ;) Doufám, že se vám kapitola, kterou najdete tady, bude líbit tak moc, že zanecháte v komentářích alespoň smajlíka.

Akka a Hollis


14.12.2015 Sliby se slibují...

Ahojky :)

No jak je vidět, všechna naše dobrá předsevzetí a opravdu kruté vzájemné vydírání a mučení zatím nejsou zas až tak uspěšné (ale pořád to s Akkou nevzdáváme - vydírání nás totiž baví!) a ty kapitoly nepřibývají a nepřibývají, anebo přibývají jako ve zpomaleném němém filmu. Ale snad to s námi taky nevzdáváte. My totiž navzdory našemu děsivému vytížení (mému pracovnímu, studijnímu na straně Akky), stále tvoříme a na Storybreak nezapomínáme. Mimochodem, kdybyste byly zmatené, co myslela Akka tím mým koťátkem, jde o postavičku Pusheen na facebooku - kočičku s klubíčkem, která má povolení zabíjet a kterou jsi vzájemně posíláme, když se nutíme něco udělat (udělat něco pro storybreak - do studia a práce nás bohužel nutí přízemnější věci).

A teď k těm milejším věcem - tedy k Ryomovi :D Co se týče VSK, po mém dlouhatánském minulém přispěvku, vám musím s lítostí/s radostí oznámit, že už to neplatí... VSK nebude mít dva díly! Momentálně to vypadá, že budou nejmíň tři O:) To tak nějak samo. Ale jinak za to samozřejmě může Akka, protože hlavně kvůli ní, jsem natolik závislá, že prostě nemůžu na VSK přestat myslet a musím pořád vymýšlet nové a nové zápletky. Zvláště, když jsem na našem třetím rande dostala k Vánocům celý nový deníček Na Nápady (dalo to práci vybrat, aby barva ladila ke Gaaru!).

A teď k nové kapitole. Jde o cross-over s Královým synem, tudíž se opět setkáme s Elikou (chyběla vám? mně vůbec!), která se jednou tak trochu zapomněla ve své nesmrtelné lásce k Parksovi právě s Ryomou. Ona vlastně celá povídka VSK je postavená na věcech z téhle kapitoly. Ryoma mi přišel prostě moc dokonalej a tak jsem mu to jeho svatouškovství pěkně osladila. Celá myšlenka VSK tedy vznikla z toho, že jsem chtěla, aby Ryoma udělal nějakou prasárnu a zároveň jsem si nemyslela, že by Elika vzdychala po Parksovi tak urputně, že by celý svůj mladý život prožila v celibátu. Pak se na to přibalila Rhue a nakonec Aletu s Kayou. Prostě Ryoma má dost zásadní problém se ženami - měl by se nechat léčit :P

Snad se vám kapitola, kterou najdete tady, bude líbit natolik, že zanecháte alespoň jednoslovný komentář ;)

P.S.: Všechny zásluhy za větu - I když ze začátku, když jsem to nevěděl, jsem si taky myslel, že je se mnou něco hodně špatně.“ si může přičíst jedině Akka.

Hollis


6.12.2015 Že by mikulášská nadílka?

Nazdárek!

Nebudu se tu rozepisovat o tom, jak moc se stydím (vlatně jak moc se s Hollis obě stydíme), že Storybreak si dal break... Řeknu to takhle: částečně si za to můžete i sami vy, naši nepřítomní čtenáři. Popravdě, začínám mít pocit, že kromě Annie, která vždycky pečlivě každou kapitolu okomentuje, už to tu vlastně nikdo ani nečte... To se potom nemůžete divit, že tu nic nepřibývá...

Dobře, to by stačilo, pokud jde o sebelítost. Teď se musím trochu pochlubit, dneska jsem znovu zvítězila nad skřítkama ve svém počítači a porazila sveřepý a tvrdohlavý Windows Commander, který přede mnou chtěl Storybreak schovat. A taky Hollis a její koťátko si musí připsat jedno vítězství - konečně se jim podařilo dokopat mě k opravení a vystevení další kapitoly SM...

No nebudu to dál rozvádět, 11. kapitolu SM najdete tady. Doufám, že vás slovní přestřelky Jules a Jess aspoň trochu pobaví... (Jo a pro ty, co by čirou náhodou zapomněli, jak to vlastně bylo předtím: mrkněte sem

Akka