Rozepsané

 

Secretele din genurile

 V překladu tajemství rodu, aneb když se vlkodlak spustí s upírkou a vznikne z toho zabiják.

 Tahle povídka svou největší romantiku prožije v době, před kterou se odehrává, takže pokud si chcete odpočinout od "on a ona - žili spolu šťastně až na věky", tohle je pro vás to pravé ořechové.

 SDG je už pár let rozepsané, momentálně má 10 kapitol a Prolog, přičemž poslední kapitola přibyla 1. 1. 2016 ;)

 

<Vstupte do světa SDG>

 

 

Ve službách krále

Jedna z tří povídek o Gaarském království. Trochu feministická, trochu zamilovaná, místy vtipná a místy smutná.

Podle písničky z české pohádky: "Holka nebo kluk, je to asi fuk."

Pokud vás láká odpočinková romantika fantaskního středověku, měla by být tahle povídka to, co vás potěší. Snad. VSK se od původního plánu "trochu" rozrostlo, takže povídka bude rozdělená na tři "maličko" zamotané díly. A spoustu, spoustu vsuvek...

 

<Vstupte ke gardistům Gaaru>

 

 

Králův syn

Druhá ze tří povídek o Gaarském království. Tentokrát o samotném králi Gaaru Parksovi a jeho milostných peripetiích. Chudáček malá se totiž zamiluje do plebejky, což se jeho "tatínkovi" moc nelíbí. Jenže, než se jejich cesty rozejdou, nechá Parks Elice malý dárek..

Pak je tu jeho snoubenka z donucení princezna Kairi, která dá přednost jeho bratrovi Railanovi - prostě pech. A nakonec princezna Maigraith, se kterou by mohl být šťastný, kdyby...

KS je už taky nějakou dobu rozepsaný, momentálně je nejčerstvější 15. kapitola z 12.4.2015 a o 16. "usilovně" přemýšlím...

Stejně jako PZ bude potřebovat upravit. Spousta věcí nesouhlasí ve všech třech gaarských povídkách. Hlavně tedy právě v KS. Všimli jste si, že jediný sousední stát, který jsem ještě nepopletla, nepřejmenovala nebo nepřesunula je Marinei? A to je jen jeden příklad za všechny...

 

<Vstupte ke králi>

 

Dopsané

 

Můj vlk

Můj absolutní miláček mezi povídkami. Vlastně mým největším miláčkem je Danny a vaším bude určitě taky, když přetrpíte Tinino otravné chování.

Povídka je o vlkodlacích a odehrává se napůl v Česku a napůl v Lousianně v USA, ale neděste se, myslím, že se mi podařilo nějakým větším vlasteneckým záchvatům vyhnout.

V MV narazíte na spousty a spousty postav, které vás víc nebo míň osloví. Varuju, že povídka je dost dlouhá, takže je nevhodná ke čtení, když vám zbývá týden do státnic, maturity nebo podobně. Je docela návyková - já se k některým oblíbeným pasažím vracím už roky stále dokola a je mi fuk, že samochvála smrdí.

Povídka je dopsaná - zastavilo se to na 40 kapitolách, Prologu, Epilogu (což dohromady dává kolem 530 stran) a 9 vsuvkách (u vsuvek toto číslo snad není konečné). Jenže jsem se taky pustila do úprav a první 4 kapitoly (myslím) už jsou přepsané do jiné než původní verze. Mám v plánu v tom pokračovat, protože prvních deset kapitol mě hrozně dráždí a skoro nikdy je nečtu, potom se to postupně zlepšuje... Tak snad se tahle moje milovaná povídka dočká kompletního vylepšení než všichni zešedivíme.

 

<Vstupte mezi vlky>

 

 

Prsten zaslíbení

Třetí ze tří povídek o Gaarském království. Točí se kolem mladšího kralevice Gaaru Railana, pro přátele Roye. Ten uteče z rodného hradu před nepovedeným otcem a králem v jedné osobě - tyranem Zukem. A po cestě (světe div se) narazí na svou spřízněnou duši princeznu Kairi z Marinei. Až na to, že on ji nesnáší a ona si má vzít jeho bratra. Do hry vstoupí kouzelný prsten a oheň je na střeše - doslova.

Povídka je zvláštně vyprávěná - má dvě časové linie. Vlastní Prsten zaslíbení a potom druhou, tučnou o Elice a Nuadovi, kteří si ho navzájem vypraví, přičemž odhalují vlastní propojení s příběhem.

Jestli máte chuť na pohádku se vším všudy kromě draka, PZ by vás mělo uspokojit.

Na opravě PZ se právě pracuje ve spolupráci s úžasnou Míšou, tudíž je dost pravděpodobné, že se během příštího roku dočkáte nějaké čitelnější verze.

 

<Vstupte do kouzel>

 

 

Život a sen

Moje úplně první povídka, když jsem ji začala psát, vůbec jsem neměla vymyšlenou kostru příběhu, taky to podle toho vypadá. Takže nečekejte žádný zázraky. Čekejte to nejhorší a nebudete mile překvapeni.

Nicméně z týhle příšernosti nakonec vznikl docela fajn druhý díl, takže je jako v Hamletovi: Číst či nečíst?

<Vstupte do snů>

 

Nebezpečně snít

Prokousali jste se Životem a snem? Gratuluju, tady je vaše odměna - jeho daleko uživatelsky příjemnější mladší bráška Nebezpečně snít. 

Co všechno je holka schopna udělat, aby zachránila svou lásku, aby ji pak mohla vyhodit z okna?

A nedejte se mýlit, tím opravdu zajímavým milostným párem v téhle povídce nejsou Elena s Martinem, ale Aran se Zoranou.

 

<Vstupte do snů podruhé>